Devlet Yardımları ve Yatırım Teşvik Sistemi Denizli Osb Müdürlüğü'nde tanıtıldı.

Devlet Yardımları ve Yatırım Teşvik Sistemi Denizli Osb Müdürlüğü'nde tanıtıldı.

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Bakanlık Devlet Yardımları ve Yatırım Teşvik Sistemi Bilgilendirme Semineri” Denizli OSB Konferans Salonu’nda yapıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, “Seminere başlamadan önce bize her konuda destek olan başta T.C. Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci olmak üzere Bakanlığa bağlı İhracat Genel Müdürlüğü’ne, Serbest Bölgeler Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne ve Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’ne Bölge Müdürlüğümüz, Yönetim Kurulumuz ve siz sanayicilerimiz adına çok teşekkür ediyorum. Ekim 2016 tarihinde Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü'nün teşrifleri ile bu salonda 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanunla birlikte Ar-GE ve tasarım merkezlerinin açılmasıyla sanayicilerimizin vergisel ve kalite kazançlarıyla ilgili bir seminer düzenlenmişti.  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü, o toplantıda Denizli’de hiç tasarım merkezinin olmaması çok üzücü demişti. Biz o toplantıyla birlikte çalışmalara başlayıp sanayicimizi Teknokent, Sanayi İl Müdürlüğü, KOSGEB ve Kalkınma Ajansı yetkilileriyle görüştürüp toplantılar düzenledik. 4 ay sonra Türkiye’deki 22 Tasarım Merkezi’nin 7’si Denizli OSB’de kuruldu. Yine Ekonomi Bakanlığımızın desteği ile yapılan seminerler neticesinde Kredi Garanti Fonu ve Eximbank sayesinde birçok sanayicimiz ciddi anlamda nefes aldı. Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü olarak siz değerli sanayicilerimizi ve çalışanlarını her türlü hibe, teşvik, kredi konusunda bilgilendirmeyi bir görev olarak kabul ediyoruz. Bu konuda zaman zaman alanında uzmanların katıldığı seminerler düzenleyeceğiz. Seminerin faydalı geçmesi dileğiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum. ” dedi.

Açılış konuşmasının ardından İhracat Genel Müdürlüğü’nden Dış Ticaret Uzmanları Zeynep Sezen, Ayhan Bozkurt, İbrahim Kumaş; Serbest Bölgeler Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü’nden Dış Ticaret Uzmanları Okan Pakbeşe, Suat Gülsoy;  Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’nden Dış Ticaret Uzmanı Ferdi Yayla’nın konuşmacı olarak katıldığı seminerde; Mal İhracatına Yönelik Devlet Yardımları, Hizmet Ticaretine Yönelik Devlet Yardımları ve Mevcut Yatırım Teşvik Sistemimiz hakkında ayrıntılı bilgi verildi.
100 kişinin üzerinde katılım sağlanan ve 4 saat süren seminer; karşılıklı fikir alışverişi şeklinde geçti.