BURCUNA BAK HASTALIĞINI GÖR (22.07.2019)

Her insan özeldir ve farklıdır. Dolayısıyla hastalıkları ve sorunları da farklıdır. Günümüzde teknolojiyi kullanan tıp ilmi, hastalıkların tedavisinde çok önemli başarılar elde etmiştir. Bunun dışında alternatif tedavi yöntemleri de kullanılmaktadır.
Diğer taraftan astrologlar da, astroloji ile sağlık arasında yakın ilişki olduğunu savunurlar. Onlara göre; burçlar kişinin ne tür hastalıklara eğilimli olduğu konusunda ipucu verir. Hastalıkların altında yatan nedenler arasında, kişi henüz anne karnında iken güneş ve ayın etkileri de yer alır. 
Burçlara göre hastalıklar şöyleymiş:
Koç burcunun en sık yakındığı hastalıklar; baş ağrısı, ateş yükselmesi, migren, beyin iltihabı, adale hastalıkları, yüksek tansiyondur. Aceleci oluşları yüzünden kazalara açık olan Koç burcu, böbrek ve bel bölgesinde hassasiyet yaşayabiliyor.
Boğa burcunun en hassas bölgesi boyun ve ensedir. Troid bezi, yutak, ses telleri, bademcikler ve kulaklar sağlık sorunlarına neden olabilir. Ayrıca cinsel organlar, salgı bezleri, boşaltım sistemi de hassas olabilir. Erkeklerde prostat, kadınlarda yumurtalık ve rahim hastalıkları görülebilir. 
İkizler burcu insanın sinir sistemleri güçlü değil. Ayrıca omuzlar, kollar ve eller hassas. Köprücük kemiği kırıkları, omuz ve kol ağrıları, parmaklarla ilgili sorunlar, sinirsel rahatsızlıklar görülebiliyor. İkizler burcunda, kalça ve bacakla ilgili siyatik ağrıları, romatizma, karaciğer hassasiyeti, alerjiler ortaya çıkabiliyor.
Yengeç burcunun en hassas bölgesi göğüs kafesi, memeler ve mide. Gastrit, ülser, 12 parmak bağırsağı, pankreas, bağırsak iltihapları, hazımsızlık sorunları, bu burcun en sık yakındığı şikâyetleri oluşturuyor. İskelet sistemi, dizler ve deri hassasiyeti olabiliyor. Acı ve ağrıya dayanıksız yengeç burcu, aynı zamanda evhamlıdır. 
Aslan burcunun kalp ve sırt bölgeleri hassastır. Kalp rahatsızlıkları, kalp romatizması, çarpıntı gibi hastalıklara daha yatkındır. Sırt, adale ağrıları, omurga ve bel kemiği rahatsızlıklarına eğilimlidir.
Başak burcu insanında sindirim ve merkezi sinir sistemi hassas olduğu için psikomatik hastalıklar görülebiliyor. Bağırsak sorunları, kolit, karın zarı iltihabı ve hazımsızlık yaşayabilen Başak’ların en hassas bölgelerinden biri de ayaklarıdır.
Terazi burcunun böbrekler ve bel bölgesi hassastır. Adale, kemik ve sinir uçları ağrıları en sık görülen rahatsızlıklar. Siyatik ve bel fıtığına da yatkın olan terazi burcu insanının nefrit, lumbago, soğuk algınlığı, bulaşıcı hastalıklara karşı dirençleri azdır.
Akrep burcu insanın üreme ve genital organları en hassas bölgeleridir. Erkekte prostat, kadında rahim ve yumurtalık rahatsızlıkları görülebiliyor. Boğaz, koku ve tat alma organları da hassas olan Akrep’ler, güçlü bir bünyeleri vardır. İradeleri ile hastalıklarla savaşmaktan çekinmezler ve çabuk iyileşme özelliğine sahiptirler.
Yay burcunun karaciğer, romatizma, siyatik ve gut gibi rahatsızlıklara eğilimi vardır. Yay burcunda, diş eti rahatsızlıkları ve kemik erimesi görülebiliyor. Sinir sistemleri zayıf olan Yay’lar, sinirsel kökenli rahatsızlıklara dikkat etmeli.
Oğlak burcunun en hassas bölgesi kemiklerdir. Oğlak’larda iskelet sistemi, dişler, eklemler, diz kapağı ve çeşitli ortopedik sorunlar görülebiliyor. Romatizma ağrıları çekebilen Oğlak burcu, mide ve sindirim sistemlerinde de hassasiyet hissedebiliyor. Acılara dayanıklıdırlar, ağrılara günlerce dayanabilirler.
Kova burcunun en hassas noktaları, adaleleri ve dolaşım sistemleri. Zehirlenme, yüksek ateş, kramplar, bacak damarlarında varis, baldır ve bilek ağrıları bu burcun insanının yakındığı hastalıklar arasında. Kalpleri ve omurgaları hassas olan Kova’lar, genellikle kendilerine iyi bakarlar. Sağlık konularına akıllıca yaklaşırlar. 
Balık burcu insanlarının ayakları ve sinir sistemleri hassastır. Psikomatik rahatsızlıklara daha eğilimlidir. Mikrobik hastalıklara dirençleri zayıftır.
Burçlar böyle diyor. 
Burcuna bak, hastalığını gör. 
Hastalığını bil, derman ara.
                                                                                         
Mehmet Ali Bayraktar
mab@malibayraktar.com