YENİDEN MERHABA (20.06.2016)

Özel işlerim nedeniyle bir süre ara verdiğim köşe yazılarıma yeniden başladım.
Öncelikle merhaba diye söze başlayalım. Tüm babaların babalar gününü kutlayalım.
Yazımızın içeriğini belli bir konuya odaklanmak istemedik. Onun yerine, geçen sürede tanık olduğumuz bazı olayları kısaca yazalım istedik.
Bildiğiniz gibi Denizli Mali Müşavirler Odası, 22. olağan genel kurul toplantısını Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda 28-29 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirdi. Odanın 20 yıllık yönetim kurulu başkanı Necdet Yılmaz’ın aday olmadığı seçimlerde, 5 ayrı grup yarıştı.
Sonuçta; 4 ayrı gruptan 7 arkadaşımız yönetim kuruluna seçildi. Denizli Mali Müşavirler Odası’nda farklı fikirlerin yer aldığı yeni bir yönetim kurulu iş başına geldi. Meslek mensuplarına ve şehrimize hayırlı olmasını dileriz.
Umarız yeni ufuklarla dolu, meslek camiasının sorunlarının çözümüne katkı sağlayan, sevgi ve saygının eksilmediği,  kamu menfaatinin korunduğu, güler yüzlü, çözüm odaklı bir yönetim anlayışı benimsenir ve uygulanır.
Bu vesile ile yönetim kuruluna seçilen mali müşavir arkadaşlarımızı kutlar, başarılar dileriz. Geçmiş 20 yılda oda yönetiminde ve kurullarında görev alan başta Necdet Yılmaz olmak üzere, emeği geçen, katkı koyan tüm arkadaşlarımıza da teşekkür ederiz.
Mali müşavirlik mesleğinin gelişmesi sadece meslek adına değil, işletmelerin kurumsallaşması, ekonominin gelişmesi, ekonomik faaliyetlerin kayıt altına alınması, az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınması, ülkemizde vergi adaletinin sağlanması açısından da son derece önemlidir.
 Bu durum toplumun tüm kesimlerini ilgilendirmekte, sonuçları itibariyle herkesin yararına faydalar doğurmaktadır. Bunu unutmayalım ve gözden kaçırmayalım…
**********
Doğa ve Çevre Vakfı Doçev, 5 Haziran Dünya Çevre Gününü, Denizli Tavas Sarıabat bölgesinde oluşturduğu 3 hatıra ormanı ve 5 hatıra korusunun açılışını yaparak kutladı. Bağışçıların desteği ile 11.000 fidanı toprakla buluşturdu.
Degiad, Hüseyin Erikoğlu, Abalıoğlu Holding, Seren- Arkın Onat, Dürdane Kızılhisar, Sabiha –Salih Başol, Fatma –Tahsin Erdem, Metin Karaatlı’nın destek olduğu bu koruluk ve ormanlar daha yeşil ve daha temiz bir çevre için son derece önemlidir. Kendilerini yürekten alkışlıyoruz. Bu anlamlı girişimlerinden dolayı tebrik ediyoruz.
Ayrıca Doğa ve çevrenin korunması için katkı koyan kişi ve kurumlara, bu amaca ulaşmak için büyük uğraş veren Doğa Çevre Vakfı, Doçev ‘i kutluyoruz.
 İyi ki Doçev var, iyi ki doğayı sevenler var.
 İyi ki gönüllü olarak doğaya bağış yapanlar var…
**********
Mübarek Ramazan ayı bu sene Haziran ayına rast geldi.
17 saate yaklaşan oruç süresi, uzun olduğu kadar aynı zamanda yorucu. Havaların da sıcak gitmesi oruç tutanların işini zorlaştırıyor. Allah tutulan oruçları ve yapılan ibadetleri, dergâhı izzetinde kabul etsin. Allah yar ve yardımcımız olsun…
**********
Geçtiğimiz hafta sonu babalar günüydü.
Anneler günü kadar etkin olmasa da her yıl haziran ayının 3. Haftasında kutlanan babalar günü için çeşitli görüşler var. Bunlardan en önemlisi babalar gününün kapitalist düzenin insanlara dayattığı bir tüketim alışkanlığı olduğu düşüncesidir.
Böyle düşünenler belki de haklıdırlar ancak bir babanın, yetiştirdiği ve emek verdiği evladı tarafından özel bir günde anılması ve o günün sevgiyle kutlanması, insan yaşamına değer katan ve yaşamı anlamlı kılan bir davranış olduğu kanaatindeyiz.
Biz de bu vesileyle tüm babaları ve baba adaylarını kutlarız.
Yeniden merhaba…
 
Mehmet Ali Bayraktar
malibayraktar@yahoo.com